Szupplikációs alkalom

A tavaszi (böjti) és ősz végi (ádventi) időszakban az Evangélikus Hittudományi Egyetem hallgatói, akik a lelkészi szolgálatra készülnek, kiszállnak egy-egy gyülekezetbe, hogy gyakorlati körülmények között kóstolhassanak bele az igehirdetés szolgálatába. Ezen a vasárnapon a dunaegyházi, apostagi és solti evangélikusok számára adódik alkalom a találkozásra.

Esemény megnevezése:
Időpont: 2012. 11. 11.
mikortól: 11:00 meddig: 12:00
Helyszín: Dunaegyháza, evangélikus templom
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

2012. november 11-én, Ítélet vasárnapján az apostagi, dunaegyházi és solti istentiszteleteinkre érkezik Barcsik Zoltán III. évfolyamos teológus hallgató Kecskemétről, hogy Isten igéjével megörvendeztessen. Jó alkalom ez arra, hogy a gyülekezeti tagok személyes kapcsolatot építhessenek a jövő lelkészgenerációjával, s viszont, a hamarosan szolgálatba állók képet kapjanak a különböző gyülekezetek összetételéről, helyzetéről.

A szupplikációs igehirdetések ugyanakkor az adománygyűjtés alkalmai is, hiszen az ezen a vasárnapon befolyó perselyadományokat a lelkészképzés céljaira, támogatására továbbítjuk.

Lelkészképző intézetünk várja a gyülekezeti tagok imádságait is, amivel szintén hozzájárulhatnak ahhoz, hogy felkészült tanúkat küldhessen Istenünk az aratásba.