Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Dunaegyháza Hírlevelek A Dunaegyházi Evangélikus Egyházközség hírlevele (2012/Karácsony)
Bekezdések

A Dunaegyházi Evangélikus Egyházközség hírlevele (2012/Karácsony)

Szeretettel köszöntjük az Olvasót! Ünnepvárás ideje van. A fények, a díszítőelemek különleges hangulatot csalnak a készülődés pillanataiba. Karácsony, Isten Fia eljövetelének ünneplése a keresztyén egyház egyik legjelentősebb ünnepe. Számomra nemcsak a külsőségek teszik kedves, meghitt ünneppé. Fontos, hogy az örömüzenet tisztán hangozzék: Jézus Krisztus az Isten Fia értünk jött a földre, vállalva az embertest egyszerűségét, fájdalmát. Isten csodálatos kegyelme mutatkozik meg ebben az eseményben, amelyet hittel ünnepelhetünk. Kívánunk minden gyülekezeti tagunknak békés, örömteli ünnepet és áldott új évet! Selmecziné F. Diana és Selmeczi Géza Tamás evangélikus lelkészek és Dudla Erzsébet, felügyelő

Híreink

Ősszel gyülekezeti piknikre jöttünk össze, ahol bográcsozás, grillezés mellett bibliaismereti és egyháztörténeti kvízjátékot is tartottunk.

Megtörtént a gyülekezeti teremből nyíló irodahelyiség kialakítása, ahogy az régen is volt.

A templom három bejárati ajtaját sikerült még a hideg idő beállta előtt kicserélni.

Ádvent 1. vasárnapján meggyújtottuk a faluközösség koszorúján az első gyertyát, ahol az iskolások vettek részt egy kis műsorral. Majd délután a helyi művelődési ház pinceklubjában szeretetvendégséget tartottunk. Itt a kis óvodások mutathatták meg, mit tanultunk a hittan órákon.

Egyházfenntartóknak

Az egyházfenntartói járulék összege ebben az évben 4.000 Ft volt. Kérjük ennek mihamarabbi befizetését! Az így befolyt összeg fedezi az gyülekezeti helyiségek fűtésének, világításának, karbantartásának, biztosításának díját, a dologi kiadásokat és a lelkészi illetményt. Ennek hiányában az egyházközség önálló működése forog veszélyben. Adományával és az egyházfenntartói járulék rendszeres befizetésével Ön is hozzájárul a zökkenőmentes, rendes működéshez.

A 2013-as évben az egyházfenntartói járulék összege 4.500 Ft lesz. Befizetését előre is köszönjük!

Rendszeres alkalmaink

Istentisztelet: vasárnap 11.00 Dunaegyházán,
Solton páratlan hetek vasárnapján 15.00 órától.

Bibliaóra felnőtteknek csütörtökön 18.00 órától,
bibliaóra gyermekeknek szombaton 11 órától.

Konfirmációs oktatás csütörtökön 17.00 órától.

Hivatali idő: hétfő 15.30-17.00
csütörtök
13.30-17.00

Decemberben is várunk mindenkit gyülekezeti alkalmainkra.

December 9. Ádvent 2. vasárnapján istentisztelet Dunaegyházán 11 órától, Solton 15.00 órától.
Dec. 13-án, csütörtökön hétközi áhítat 18 órától.
December 16. Ádvent 3. vasárnapján istentisztelet Dunaegyházán 11 órától.

Dec. 20-án, csütörtökön hétközi áhítat 18 órától.

December 23-án Ádvent 4. vasárnapján istentisztelet Dunaegyházán 11 órától.

December 24-én, Szenteste ünnepén Dunaegyházán istentisztelet a templomban 18 órától gyermekműsorral, utána éneklés a torony alatt a csillagszórók fényében.
December 25-én, Karácsony ünnepén úrvacsorás istentisztelet Dunaegyházán 11 órától, Solton 15.00 órától.

December 26-án, Karácsony 2. napján istentisztelet Dunaegyházán a gyülekezeti teremben 11 órától.

December 30-án, vasárnapi istentisztelet Dunaegyházán a gyülekezeti teremben 11 órától.

December 31-én, Óév este istentisztelet Dunaegyházán a gyülekezeti teremben 18 órától. Az év utolsó napján visszatekintünk az év eseményeire, az elvégzett szolgálatokra. Megemlékezünk elhunytainkról, akik az év során távoztak el Isten nyugalmába.

Január 1-jén, Újév napján Jézus névadását ünnepeljük és Isten nevében kezdjük az új esztendőt. Úrvacsorás istentisztelet Dunaegyházán 11 órától, Solton 15 órától.

Január 6-án, Vízkereszt ünnepén istentisztelet Dunaegyházán 11 órától, Solton 15.00 órától.

ERŐS VÁR A MI ISTENÜNK!

Kérjük, támogassa az Dunaegyházi Evangélikus Egyházközséget anyagilag is egyházfenntartói járulék és adomány formájában. Megteheti átutalással, vagy befizetéssel a Solt és Vidéke Takarékszövetkezetnél vezetett
52600034-10000166 sz. bankszámlára. Csekket szívesen adunk.